Opony rowerowe 26 duro

Motocykliści lub kierowcy różnorodnego typu aut znakomicie zdają sobie sprawę z tego, że by zdołać napełniać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go dobrze przygotować. Dużo osób jednak nie wykorzystuje bliźniaczej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

dętki duro

Chociaż rower to nie auto ani motocykl, toteż lista prac, jakie musimy zrealizować podczas przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zadbać przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, zbyt luźny czy też nadmiernie naciągnięty – należy go odpowiednio naciągnąć. Co więcej należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz schematycznego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W przypadku pęknięć czy też przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy przecież, by podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma obfity wpływ na bezpieczeństwo jazdy, dlatego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby sprawić luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a gdy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Co więcej warto sprawić detale oświetlenia – chcemy przecież być widoczni na drodze.

To podstawowa lista czynności, jakie należy wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby także rower gruntownie umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie poprawniej chroniony w trakcie całego sezonu.