resturacje

Jeżeli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć własne kalorie. Typowe posiłki są wybitnie obfite i nieraz zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są naprawdę smaczne oraz warte kilku kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi produktami które jedzą na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbacha.

tradycyjna polska kuchnia Kraków   

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, lecz kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z zdumiewającego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest bezustannie wzbogacane o pionierskie smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w schematycznej polskiej kuchni?

W najwyższym stopniu pospolitymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka bądź też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest odpowiednim uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić dania.

Krakow Restaurant Polish Cuisine

Skąd polska kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odszukać ściśle mówiąc przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Obecnie polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem przeróżnych, niekiedy egzotycznych potraw.
•    Prócz tradycyjnych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować także w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest szablonowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, pyszna oraz w pewnych momentach straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odszukać wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw oraz bardzo dobre polskie napoje oraz radować się tymi schematycznymi smakami na co dzień.