jak wzmocnić mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. Dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bo to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla kulki

W większości wypadków mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeżeli zostaną one prawidłowo wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, które rodziły dawno, ale pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, w większości wypadków wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprzyzwoiciej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, jakkolwiek z w pewnych sytuacjach wolno również ćwiczyć w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez parę sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Wybitnie ważne jest to, by napinać wyłącznie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze podczas rozluźniania mięśni. Najprzyzwoiciej jest zastosować serię dziesięciu powtórek. Takich serii powinno się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, mimo to warto ćwiczyć nadal, chociaż raz na dzień.
W aptekach i sklepach wolno aktualnie zakupić odpowiednie kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają korzystne wyniki. Z takimi kulkami również trenuje się na zasadzie kurczenia i relaksowania mięśni.
Damy, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat podczas porodu drogami natury i znacznie prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością wyklucza się także kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą również czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe oraz nie zajmują wiele czasu, a można je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.