Estetyczny i innowacyjny Kraków

Głównym spośród globalnych wyzwań w lwiej części miast w Polsce jest infrastruktura drogowa. Nasze miasta są nie dostosowane do tak dużego nasilenia korków, jaki powstał poprzez wzrost liczby pojazdów na polskich ulicach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie musi podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Drogi i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by polepszyć wygodę mieszkańców a także usprawni całokształt gospodarki miasta.

Wśród pozostałych lokalizacji, nowe projekty drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i drogi potrzeba włożyć sporo środków . Spośród ważniejszych inwestycji warto wymienić:
w pełni elektryczną linię autobusową – pierwszą w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto ma inwestycje w przynajmniej kilka nowych połączeń pomiędzy już wybudowanymi drogami oraz naprawy już powstałych połączeń autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dojazdach do pracy przeszkadzają na co dzień. Trzeba jednak mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i by było lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski program
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko kolejne drogi, jak również lepszej jakości powierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i odporna. (jednym z takich wzorów może być ścieralna nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, by poruszało się po mieście wygodnie. Nie tylko samochodem, ale też tramwajami. Mimo to widać wyraźnie, że wszystko jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.